Testy kočárků

Testy kočárků

Kočárky nejsou levný špás: kvalitnější stojí dobrých pár tisíc korun. Věděli jste však, že ani zdaleka nejsou pro vaše děťátko bezpečné tak, jak jste si mysleli? Poslední výsledky testů kočárků jsou skutečně šokující: kvalitu vám nezaručí ani vysoká cena kočárku.

Testy kočárků naposledy zveřejnili v Německu, na stránce Testberichte.de. Podle výsledků testů rodiče platí za kočárky vysokou cenu, protože si myslí, že jsou vysoce kvalitní. Jak se však zjistilo, není to pravda: bezpečnost a neškodlivost není zaručena ani při vysoké ceně modelu! Opakované testy prokázaly, že 10 ze 14 testovaných kočárků dopadlo v hodnocení špatně. Byly plné škodlivin (a to i známé modely!),

Podle Stiftung Warentest, která testy dělala, by se kočárky ani neměli volat dětské, protože žádný ze 14 modelů neobstál v testu bezpečné přepravy dětí. Nejlepší kočárek měl hodnocení “uspokojivé”, ale i vítěz, populární kočárek Tako, měl značné nedostatky.

Špatné výsledky i v Čechách!

Podobné negativní zkušenosti s testováním kočárků má i Česká obchodní inspekce, která v roce 2007 testovala 12 dětských kočárků a zjistila, že až deset z nich přímo ohrožuje bezpečnost dětí – jsou tam ostré hrany, na kterých se mohou pořezat, otvory, kde mohou uvíznout dětské končetiny, nedokonalé zajištění, které způsobovalo samovolné složení konstrukce.

Některé kočárky dokonce podle televize Nova mohly způsobit až zlomeniny končetin! U pěti kočárků inspekce zjistila enormní přítomnost škodlivin – až stonásobné překročení povolené hladiny ftalátů !!!

Nejlíp dopadly kočárky Tako, které obstály v těchto testech.

Kočárek

Kočárek

  • Hide