Dětská postýlka

Pokud se řekne dětský nábytek, každého jako první napadne dětská postýlka. Je to pochopitelné. Dětská postýlka je totiž kusem nábytku, který je v prvních třech letech nejvíce spjat se životem dítěte. Na výběr máme mezi klasickými masivními dřevěnými postýlkami a plastovými postýlkami. Dřevěné postýlky jsou obecně o polovinu dražší než plastové postýlky, ale na pohled jsou mnohem přitažlivější. Plastové dětské postýlky často působí laciným dojmem. Vzhled postýlky, ale není jediným faktorem, který ovlivňuje její výběr. Mnohem důležitější jsou praktické vlastnosti postýlky, jako například lehká manipulovatelnost, pohohovateľnosť a samozřejmě zdravotní nezávadnost.

Dětské postýlky na kolečkách

Určitě sami zjistíte, že postýlku třeba neustále posouvat z místa na místo. Kolečka na postýlce tedy budou vašim každodenním pomocníkem. Můžete tak bez jakýchkoliv problémů přemisťovat postýlku nejen po pokoji, ale po celém bytě. Postýlku na kolečkách ocení hlavně maminky, které potřebují manipulovat s postýlkou bez pomoci jiné osoby.

Výškově nastavitelné dno postýlky

V prvních měsících třeba s miminkem manipulovat velmi opatrně. Pokud by postýlka neměla výškově nastavitelné dno, manipulace s miminkem by byla velmi obtížná a pro dítě dokonce nebezpečná. Při nesprávném nastavení výšky dna postýlky trpí páteř rodiče, která je i bez toho v tomto období maximálně namáhána.

  • Hide